תחומי הפעילות שלנו

גיליאד מחויבת לקדם את הטיפול באנשים ברחבי העולם, באמצעות הנגשת תרופות שיתנו מענה לצרכים רפואיים שטרם נפתרו, בתחומי הווירולוגיה, האונקולוגיה ומחלות דלקתיות . אנו עושים זאת על ידי השקעה במחקר ופיתוח כמו גם באמצעות שיתופי פעולה עם שותפים מהאקדמיה ומתעשיית הפארמה.

מאז 1987, גיליאד הנגישה מסחרית למעלה מ-25 תרופות חדשניות, ובכך הביאה לשינוי מהותי בטיפול באנשים עם מחלות כמו HIV, הפטיטיס ויראלי, סרטן ועוד.

שינוי מהפכני באפשרויות הטיפול ב HIV

גיליאד עזרה לשנות את הטיפולים עבור אנשים החיים עם HIV, ואת הטיפול המניעתי עבור מי שיכול להפיק תועלת, ובכך למנוע הידבקות ב-HIV. גיליאד היתה חלוצה במציאת פתרונות אשר בעבר נחשבו לבלתי אפשריים: הטיפול הראשון ב-HIV באמצעות מינון של טבליה אחת ואת התרופה האנטי-ויראלית הראשונה לטיפול מניעתי טרום חשיפה (PREP), שנועדה לסייע במניעת הדבקה ב-HIV .

גיליאד פועלת בתחום ה- HIV לאורך כל רצף המחלה, החל במניעה, ועד הטיפול, תוך חתירה לקראת השגת המטרה הסופית של ריפוי מלא.

אנחנו מחוייבים לפתח אפשרויות טיפול עם טווח פעולה ארוך, שיתנו מענה לצרכים ולהעדפות השונות של המגוון הרחב של האנשים החיים עם HIV ,ועבור מי שיוכלו להפיק תועלת מתרופות PREP.

המחוייבות שלנו לחדשנות מתייחסת לא רק לאופן בו אנו מפתחים תרופות, אלא גם לאופן בו אנו שואפים לאפשר הנגשה רחבה יותר לתרופות. יצרנו תוכניות ושותפויות אשר אנו מובילים במטרה להרחיב את הגישה הגלובלית לטיפולים החדשניים שלנו. אנו גם מחויבים להניע את המדע כולל כתחום בו יש הכלה והכללה של מטופלים, במטרה לסייע בשיפור איכות חייהם של אנשים החיים עם HIV ולעצב את הטיפול ב-HIV בעתיד.

בנוסף לפעילות המדעית, אנו עובדים יחד עם שותפינו לדרך בהתמודדות עם שורש הבעיה אשר ממשיכה להניע את מגפת ה -HIV .אנו שואפים לצמצום פערים בכל הנוגע לטיפול ולמניעת הידבקות ב-HIV, לקדם חינוך בקרב אנשי מקצוע בתחום הבריאות ולתמוך בקהילות המקומיות בהן הם פועלים.

הפטיטיס C, B ו-D

באותה נחישות, התמקדות וחדשנות אשר הניעו את פריצות הדרך שלנו בתחום ה-HIV, קידמנו בתוך פחות מארבע שנים, ארבעה טיפולים המעניקים ריפוי למחלת הפטיטיס C.

כיום, למעלה מ -4 מיליון אנשים קיבלו את הטיפולים של גיליאד ואנו ממשיכים להגיע לעוד ועוד אנשים ברחבי העולם. בנוסף, מזה 20 שנה אנו בחזית פריצות הדרך של הטיפולים הרפואיים למען אנשים החיים עם וירוס הפטיטיס B, לצד איתור דרכי מחקר נוספות למציאת ריפוי למחלה. בשנת 2021, באמצעות רכישת MYR GmbH, חיזקנו את היכולות שלנו בתחום זה, על ידי הוספת טיפול ראשון מסוגו באיחוד האירופי* כנגד נגיף הפטיטיס דלתא.

*אושר על תנאי באירופה

חדשנות בטיפול ב- COVID-19

כשהחלה התפרצות נגיף ,COVID-19 הגבנו במהירות וקידמנו פיתוח תרופה אנטיויראלית (ניסיונית באותו הזמן), אשר הראתה פוטנציאל נגד נגיפי קורונה אחרים בניסויים מעבדתיים ופרה-קליניים. הצלחנו לעשות זאת על ידי עשרות שנים של מומחיות אנטי-ויראלית, ומשאבים פנימיים משמעותיים, במטרה לעזור לחולים ולקהילות הפועלות להקלת נטל המגיפה.

כיום, יותר מ 13 מיליון אנשים ברחבי העולם קיבלו את הטיפול ב- COVID-19 שלנו. גיליאד חתמה גם על הסכמי שיתוף פעולה עם יצרנים נוספים, כדי להרחיב את אספקת המוצר ולהפיצו ביותר מ-125 מדינות, שכמעט כולן מוגבלות במשאבים.

מסייעים בהארכת חייהם ​​של​ ​אנשים​ ​המתמודדים​​ עם​ ​סרטן​

אנשים רבים בעולם ובישראל, נשים וגברים, מתמודדים עם סוגי סרטן מסוימים, אשר אפשרויות הטיפול המוצעות להם מוגבלות ביותר. עובדי ועובדות גיליאד בוחרים שלא להתעלם מאנשים אלו ולפעול למענם בכך שנתמודד עם האתגר העצום של פיתוח טיפולים חדשניים, טכנולוגיות פורצות דרך ושותפויות, והכל במטרה להעניק לאנשים המתמודדים עם סוגי סרטן אגרסיביים את האפשרות להמשיך לחיות את חייהם לצד משפחתם וחבריהם.

אנו מתקדמים במהירות עם השגת מטרה זו תוך בניית פייפליין (עתודות פיתוח) מגוון ומבטיח של פיתוחים, כאלו המתבססים על נוגדנים המוצמדים לתרופות (ADC), פיתוחים של מולקולות קטנות וגם טיפולי אימונותרפיה (טיפולים המערבים את מערכת החיסון). המחויבות שלנו היא לחולים ולחולות - לפעול במדויק ובמהירות בכדי לאפשר להם גישה לפתרונות למענים הטובים ביותר. הצגנו בעבר פריצות דרך מדעיות ששיפרו באופן דרמטי את חייהם של אנשים המתמודדים עם מחלות זיהומיות מסכנות חיים – וכך אנו פועלים גם בתחום האונקולוגיה.

בגיליאד שמנו לנו מטרה שאפתנית ביותר – להשיג עד שנת 2030 אישורים רגולטורים ל- 20 אינדיקציות חדשות ומשמעותיות בתחום האונקולוגיה, אשר ישפיעו על חייהם של למעלה מ-500,000 אנשים החולים בסוגי סרטן שכיום נוטים להתעלם מהם, שכן אלו סוגי הסרטן המאתגרים ביותר בתחום הרפואה. יש לנו היסטוריה ארוכה של הפיכת הבלתי אפשרי, לאפשרי – ואנו מחוייבים לפעול באופן זה גם למען האנשים החולים בסוגי סרטן אלו.

פיתוח טיפולים חדשניים למחלות דלקתיות

בגיליאד חוקרים טיפולים חדשים במטרה לעזור לאנשים החיים עם מגוון מחלות דלקתיות, לחיות חיים בריאים יותר, כמו למשל מחלות מעי דלקתיות וזאבת.

אנו גם פועלים למען קידום ההבנה המדעית ותרופות מחקריות למחלות פיברוטיות מורכבות וקשות לטיפול, כגון מחלת הכבד השומני (steatohepatitis) שאיננו על רקע אלכוהולי ומחלת כבד כרונית חסימתית (sclerosing cholangitis).

מחויבות רבת-שנים למציאת טיפולים נגד זיהומים פטרייתיים פולשניים

במשך 30 שנה, גיליאד משקיעה בטיפול בזיהומים פטרייתיים פולשניים, ובפרט אספרגילוזיס, קנדידה, לישמניוזיס ויסצרלית (VL) ודלקת קרום המוח קריפטוקוקלית. גיליאד ממשיכה במאמציה כדי לשפר את הגישה לטיפולים נוגדי פטריות עבור כל המטופלים הזקוקים להם.

למידע נוסף על המוצרים שלנו, לחץ כאן