תחומי הפעילות שלנו

גיליאד מחויבת לקדם הענקת טיפול לאנשים ברחבי העולם, על ידי הנגשת תרופות בתחומים בהם אין מענה לצרכים רפואיים של מטופלים. אנו עושים זאת על ידי השקעה במחקר ופיתוח בתוך גיליאד, כמו גם שיתופי פעולה עם שותפים אקדמיים ומתעשיית הפארמה.

מאז 1987, גיליאד הנגישה מסחרית למעלה מ-25 תרופות חדשניות, ובכך הביאה לשינוי מהותי בטיפול באנשים עם מחלות כמו HIV, הפטיטיס ויראלי, סרטן ועוד.

שינוי מהפכני באפשרויות הטיפול בHIV

גיליאד חלוצה בפיתוח טיפולים עבור אנשים החיים עם HIV, טיפולים פורצי דרך אשר נחשבו בעבר לבלתי אפשריים: הטיפול היומי בטבליה אחת ופיתוח התרופה הראשונה למניעת HIV (PrEP).

גיליאד פועלת בתחום ה- HIV לאורך כל רצף המחלה, החל במניעה, דרך הטיפול ובחתירה למען השגת המטרה הסופית - ריפוי מלא.
אנחנו מחוייבים להציע אפשרויות טיפול בעלות טווח פעולה ארוך, שיתנו מענה לצרכים ולהעדפות השונות של מגוון רחב של אנשים עם HIV ואלו הנמצאים בסיכון ל-HIV.

בנוסף לפעילות בתחום המדע הרפואי, אנו עובדים עם שותפינו לדרך בכדי להתמודד ולטפל בשורש הבעיה ובגורמים המהותיים, הממשיכים להניע את מגיפת ה HIV כמו גם להבטיח כי אנשים החשופים להדבקה במחלה ואנשים החיים עם HIV, יקבלו גישה לטיפול שלנו.

הפטיטיס C, B ו-D

באותה נחישות, התמקדות וחדשנות אשר הניעו את פריצות הדרך שלנו בתחום ה-HIV, קידמנו בתוך פחות מארבע שנים, ארבעה טיפולים המעניקים ריפוי למחלת הפטיטיס C.

כיום, למעלה מ -4 מיליון אנשים קיבלו את הטיפולים של גיליאד ואנו ממשיכים להגיע לעוד ועוד אנשים ברחבי העולם. בנוסף, מזה 20 שנה אנו בחזית פריצות הדרך של הטיפולים הרפואיים למען אנשים החיים עם וירוס הפטיטיס B, לצד איתור דרכים נוספות למציאת ריפוי למחלה. בשנת 2021, באמצעות רכישת MYR GmbH, חיזקנו את היכולות שלנו בתחום זה, על ידי הוספת טיפול ראשון מסוגו באיחוד האירופי* כנגד נגיף הפטיטיס דלתא.

*אושר על תנאי באירופה

חדשנות בטיפול ב- COVID-19

כשהחלה התפרצות נגיף ,COVID-19 הגבנו במהירות וקידמנו פיתוח תרופה אנטיויראלית (ניסיונית באותו הזמן), אשר הראתה פוטנציאל נגד נגיפי קורונה אחרים בניסויים מעבדתיים ופרה-קליניים. הצלחנו לעשות זאת על ידי עשרות שנים של מומחיות אנטי-ויראלית, ומשאבים פנימיים משמעותיים, במטרה לעזור לחולים ולקהילות הפועלות להקלת נטל המגיפה.

כיום, יותר מ 10 מיליון אנשים ברחבי העולם קיבלו את הטיפול ב- COVID-19 שלנו. גיליאד חתמה גם על הסכמי שיתוף פעולה עם יצרנים נוספים, כדי להרחיב את אספקת המוצר ולהפיצו ביותר מ-125 מדינות, שכמעט כולן מוגבלות במשאבים.

שיפור התוצאים עבור אנשים שחיים עם סרטן

גיליאד השקיעה רבות כדי להרחיב את מגוון הטיפולים שלה בתחום האונקולוגיה. הגישה שלנו נותנת מענה לסוגי גידולים רבים, לרבות מחלות המטולוגיות ממאירות וגידולים מוצקים. אנו פועלים במרץ כדי לספק את התרופות הללו למטופלים הזקוקים להן במהירות האפשרית.

אנו מקימים קו מחקר ופיתוח מגוון של מולקולת ה-ADC הראשונה מסוגה לסרטן השד. מחקרים נוספים הבודקים טיפול לגידולים מוצקים אחרים נמצאים בעיצומם.

אנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם עמיתינו בKITE- אשר אחראים על המחקר, הפיתוח והמסחור של טיפולי התאים שלנו.

לקריאה נוספת ומידע אודות טכנולוגיית CAR-T, או אם הנך מטופל/ת או חבר/ה בצוות רפואי העושה שימוש בטיפול CAR-T של גיליאד, לחץ כאן למידע נוסף: CAR-T

פיתוח טיפולים חדשניים לדלקות

בגיליאד אנחנו חוקרים ומחפשים אחר טיפולים חדשים ומתקדמים כדי לעזור לאנשים החיים עם מגוון מחלות דלקתיות, לחיות חיים בריאים יותר, לדוגמא מחלות מעי דלקתיות וזאבת.

אנו גם פועלים למען קידום ההבנה המדעית ותרופות מחקריות למחלות פיברוטיות מורכבות וקשות לטיפול, כגון מחלת הכבד השומני (steatohepatitis) שאיננו על רקע אלכוהולי ומחלת כבד כרונית חסימתית (sclerosing cholangitis).

מחויבות רבת-שנים למציאת טיפולים נגד זיהומים פטרייתיים פולשניים

במשך 30 שנה, גיליאד משקיעה בטיפול בזיהומים פטרייתיים פולשניים, ובפרט אספרגילוזיס, קנדידה, לישמניוזיס ויסצרלית (VL) ודלקת קרום המוח קריפטוקוקלית. גיליאד ממשיכה במאמציה כדי לשפר את הגישה לטיפולים נוגדי פטריות עבור כל המטופלים הזקוקים להם.

למידע נוסף על המוצרים שלנו, לחץ כאן